2Чи дійсно можливо виростити печериці в домашніх умовах? Цим питанням задавалась велика кількість людей. Як виявилось це зовсім можливо і не складно.

Печериця – це гриб, який не потребує сильного догляду. Гриби печериці, вирощування яких ніколи не буде проблемою.

Перше, що треба підготувати для його росту – це субстрат. В основу субстрату повинна входити солома та перегній. Обов’язково треба потурбуватися про те, щоб приміщення, де ростимуть гриби добре провітрювалось. Але якщо у вас вдома не має можливості вирощувати гриби і ви плануєте посадити їх на вулиці, то на печериці не повинні падати прямі сонячні промені і велика кількість опадів.

Для посадки треба взяти зручну глибоку ємність, будь-якої довжини. І на неї шарами покласти, змочену водою, солому з перегноєм. Кожного повинно бути по 2-4 шари. Потім додають невелику кількість сечовини та суперфосфат. І в самому кінці додають крейду. Цей компост залишають приблизно на 3 тижні.

Посадовим матеріалом є міцелій. Розрізняють три види міцелію:

Вирощений в лабораторіях

Зерновий

Компостний

Щоб посадити міцелій, субстрат повинен пройти пастеризацію. Після пастеризації даємо йому відпочити 30 хвилин. Потім беремо міцелій та закладаємо його під субстрат. Температура у повітрі повинна коливатися до 26 градусів, а вологість до 70-80 відсотків.

Після посадки йде інкубаційний період. Він триває 1-2 тижні. Після того як пройде два тижнів ми будемо спостерігати ріст міцелію. Якщо міцелій почав рости то потрібно приготувати покривний субстрат. Він складеться з піску і торфу ( все потрібно взяти в рівній кількості). Потім засипаємо міцелій покривним субстратом приблизно на 5 сантиметрів.1

Через 6 днів після посипання температуру знижують до 16 -18 градусів, для кращого росту грибів. Грунт постійно зволожують. Важливо у цей період часте провітрювання.

Збирати врожай після посадки можна приблизно через 4 місяці. Але будьте уважні, перестиглі гриби заборонено вживати в їжу.

При зборі врожаю печериці потрібно обережно викрутити, щоб не пошкодити ніжку.

Печериці приносять врожай приблизно два тижні, за цей час збирають 6-7 врожаїв.

Як зберігати зібрані гриби.

Найефективніший спосіб – це замороження. Цей спосіб допомагає зберегти гриби на тривалий термін (декілька місяців).

Також можна засушити гриби, але при цьому методі втрачається ясний смак грибів.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *